TEKNOLOJİ

Bu kapılarımızın özelliği çizimde gördüğünüz kırmızı çizgiyi takip ettiğiniz zaman göreceğiniz gibi, Dışarıdan yapılacak müdehalenin ne kadar zor ve imkansız olduğuna siz karar vereceksiniz. Örnek: Dışarıdan gelecek sert plastikle kilidin açılması, Levye ve Kriko gibi cisimlerle açılması artık son bulmuştur. (Beton dolgu ve Montaj) KÜLÇA Müşterilerinin böyle bir sorunla karşılaşmaması için AR-GE'sinde geliştirip imalatı yaptığı bu projeye ve sistemi müşterilerin hizmetine sunmuştur. İşte bunun için dışarıdan gelebilecek her türlü müdahaleyi bitirmiş olup sizlere güvenli ve huzurlu bir ortam sağlamak için elinden gelen emeği esirgemeden Türkiye'de bir ilke imza atarak tırnaklı ve kademeli kapıyı buluşuna dahil etmiştir. KÜLÇA siz müşterilerine böyle bir imkan vermenin gurur ve mutluluğu içerisinde iyi günlerde kullanmanızı dilerken, huzurlu ve daha güvenli bir ortamda mutlu günler geçirmenizi temenni eder.

 

PARMAK İZİ SİSTEMLERİ

Kapının dış yüzüne ankastre olarak yerleştirilmiş pramak izi okuma modülü 500DPI optik okuyucu sensör yoluyla çalışmaktadır. 3 tanesi yetkili (master) parmak olmak üzere toplam 1900 parmak izini hafızasında tutabilen bu cihaz, kullandığı parmak izi değerlendirme algoritmasıyla dünya çapında ödül almıştır. Yeni parmak izi öğrenme ve parmak izi tanıma işlemlerini bir saniyeden daha az sürelerde yapabilmesiyle öne çıkan modül, diğer parmak izi mödüllerinin tanımakta güçlük çektiği çoçuk parmakları, yaşlı parmakları ve bayan parmaklarında çizdiği yüksek performans eğrisiyle de dikkatleri üzerine topluyor.

 

UZAKTAN KUMANDA SİSTEMLERİ

Daire sahipleri sistemi parmak izinin yanında uzaktan kumanda ile de kontrol edebilecek. Telekominikasyon kurulumu onaylı 433,92 Mhz'de çalışan uzaktan kumandaları, değişken (rollding) kod teknolojisiyle üretiliyor. Bu teknoloji, kumandanın her kullanılışında farklı bir kod göndermesini sağlıyor. Bu sayede kumdanın gönderdiği kod kötü niyetli kişilerce çalınırsa bile aynı kodla cihaz bir daha çalışmayacağı için çalınan kod hiçbir işe yaramıyor.

Uzaktan kumandanın butonlarına yanlışlıkla basılaması durumunda dairenin kapısının açılmaması için, uzaktan kumandaların çalışması kapı üzerinde bulunan aktivasyon butonuna aktivasyon butonuna basma şartına bağlanmış durumda.

 

ALARM SİSTEMLERİ

Sistemle tamamen entgre olarak çalışan alarm sistemi, kapıya ekstra güvenlik sağlıyor 90 dB (30 cm. 'den) ses şiddetiyle uyarı verebilen bu sistem, uzaktan kumanda ve parmak izi ile kontrol ediliyor. Kapının yetkisiz olarak açılması durumunda aktif olan bu alarm sistemi, yüksek ses şiddetiyle bir hayli caydırıcı oluyor.

 

Üç farklı kontrol imkanı / Three diffrent control alternatives 

1. Manuel (anahtarla) kontrol / Manuel (key) control

2. Uzaktan kumanda ile kontrol / Remote control 

3. Parmak izi ile kontrol / Finger print control

Yukarı git